AKTUALNOŚCI


♦ Blog w trakcie przewrotu.
♦ Szablon nie odpowiada żadnemu z opowiadań, czy też rozdziałów.
♦ Szablon wykonała cudowna Christel ♥
♦ Na stronie głównej pojawia się jedynie spis aktualnie publikowanego opowiadania.


Blog, jak i autorka, ma urlop! Niebawem wracamy do życia! Za wszelkie zaniedbania przepraszam. Wszystko zostanie nadrobione. (23.09)

[Nieśmiertelni] Bohaterowie

Lucius


Wampir; urodzony ok. 35 roku przed naszą erą na terenie Imperium Rzymskiego. Przemieniony w wieku trzydziestu lat przez Falibora.
[historia]


Nigdy nie należał do pogodnych osób i tak jest teraz. Na jego twarzy ciągle maluje się powaga, nie należy do rozgadanych osób, ale słynie z tego, że jest świetnym mówcą. W jego oczach nie można dostrzec nic, są zupełnie puste. Nie robi sobie wyrzutów sumienia z powodu swojej natury, przywykł do tego, że jest zabójcą i bądźmy szczerzy - jak najbardziej taki stan rzeczy mu odpowiada. Nie cierpi ludzkości całym swoim martwym sercem. Gardzi ludźmi i traktuje je, jak mrówki, które planuje zdeptać, prędzej czy później, z innymi lub w pojedynkę. Jest świetnym taktykiem; przez Falibora nazywany "Generałem". W ciągu swojego żywota opanował wiele zawodów, skończył wiele kierunków studiów, przeczytał wszystkie możliwe książki naukowe i naukowo-dydaktyczne. Obecnie zajmuje się maklerstwem.




Faust


Wampir, urodzony roku 1530 w Krakowie, jako Jan Twardowski. Przemieniony w wieku dwudziestu pięciu lat przez królową Barbarę, żonę Zygmunta II Augusta.
[historia]


Jeszcze jako człowiek, Faust, był typowym bawidamkiem, który nie liczył się nawet z uczuciami swojej, dużo starszej, żony, zapewniającej mu godny byt i wysoką pozycję społeczną. Jest niezadowolony z faktu bycia wampirem; kiedy dowiedział się, że jego przeżycie równa się z koniecznością zabijania niewinny ludzi, miał ochotę ze sobą skończyć, ale wtedy wpadł na genialny, według swojego mniemania, pomysł - zabijał tylko ludzi złych, którzy mieli na sumieniu niejedno. W późniejszych czasach, pojawiał się w formie strażnika w silnie strzeżonych więzieniach i karał tych, którzy na to zasługiwali. Wobec ludzi jest obojętny. Rozumie jednak powagę sytuacji, w której to homo sapiens rosną w siłę i szykują do wojny. Jest wiernym i oddanym żołnierzem, małomównym, lecz posiadającym swoje zdanie i wiecznie wyglądającym na znudzonego. Obecnie bawi się w pisarza, wydaje krótkie nowelki pod pseudonimem Ian T.




Diana


Wampirzyca, urodzona roku 1920 w Berlinie, jako córka żydowskiego przedsiębiorcy. Przemieniona w wieku osiemnastu lat przez Fausta.
[historia]


Mylnie nazywana przez Falibora "Córeczką". Kobieta niezbyt zrównoważona na gruncie psychicznym. Prawda jest taka, że nigdy nie radziła sobie z emocjami, które po przemianie w wampira przybierają na sile. Jej humorki zmieniają się z minuty na minutę. Jest najbardziej ludzka z całej zorganizowanej grupy krwiopijców, co nie oznacza, że nie zabija. Jest morderczynią z krwi i kości, nie posiada dziwnych zasad, jak Faust. Uwielbia bawić się ludzkimi uczuciami i ich ciałami, tak jakby próbowała zmierzyć się z przeszłością. Jej zachowanie jest osobistą vendettą, do której nie dopuszcza nikogo. Najczęściej działa w pojedynkę, jest nieposłuszna i zarozumiała. Częściej kieruje się właśnie uczuciami, niż rozumem. Nie potrafi zrozumieć wielu rzeczy, wszczynając przy okazji wielkie kłótnie. Obecnie nie zajmuje się niczym, oprócz pielęgnacji roślin w swoim mieszkanku.





Falibor


Wampir; urodzony bliżej nieokreślonego roku przed naszą erą. Przemieniony przez Pierwotną w wieku około dwudziestu sześciu lat.


w budowie














Noah


Wampir; urodzony roku 1918 w Berlinie, jako syn żydowskiego przedsiębiorcy. Przemieniony w wieku dwudziestu jeden lat przez Dianę, swoją rodzoną siostrę.


w budowie
















Elise


Wampirzyca; urodzona roku 1743 w Oslo, jako Elise Martinsson. Przemieniona w wieku dwudziestu dwóch lat przez Falibora.


w budowie


















Bastian


Świeżo upieczony wampir


w budowie






















Miriam


Nieczłowiek i niewampir


w budowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz